Witam Wszystkich miłośników lotnictwa w serwisie HAWK-a
MENU
STATYSTYKI
Zapraszam do wpisu!!!

KSIĘGA GOŚCI

statystyka

INNE
HISTORIARANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony

O SYMULATORACH LOTU


WSTĘP

Symulator lotu- jest to urządzenie lub program komputerowy, za pomocą którego można dokonać symulacji rzeczywistych zachowań statków powietrznych. Symulatory lotu wykorzystywane są przez osoby prywatne jak i szkoły lotnicze, do różnych celów, głównie dydaktycznych.Ze wględu na ich zastosowanie symulatory lotu można podzielić na:
- Profesjonalne
- Gra komputerowa

Profesjonalny symulator lotu można podzielić na:
- sprzętowy - (replika kabiny pilota, bądz większej części samolotu. Całość sterowana zaawansowanym komputerem)
- programowy- (w postaci programów komputerowych, służą, również do badania parametrów aerodynamicznych danej konstrukcji lotniczej.)Symulatory profesjonalne służą do wspomagania szkoleń lotniczych poprzez wykonywanie "lotów" przez uczniów-pilotów na takich właśnie urządzeniach. Za pomocą tych maszyn można stworzyć wiele sytuacji awaryjnych i przetrenować je nie ryzykując przy tym życia pilota ani utraty statku powietrznego.


Gra komputerowa - symulator, odwzorowuje na ekranie komputera jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości zachowanie samolotu, wywoływane przez ruchy joystickiem i przepustnicą, w jak najbardziej realnej scenerii.
Komputerowe symulatory lotów są świetne dla osób, które z różnych względów latać (w realu) nie mogą, natomiast wirtualne loty w jakimś stopniu urzeczywistniają ich marzenia o lataniu, jak i dla prawdziwych pilotów, którzy chcieliby polatać, a za oknem zima i nie za bardzo da się latać w "realu";)

Z najpopularniejszych na świecie cywilnych symulatorów lotu to Microsoft Flight Simulator. Inne zaawansowane, komputerowe symulatory lotu to:
- FlightGear
-Combat Flight Simulator
-X-Plane
-IŁ2 Sturmovik
-Combat Flight Simulator
-Falcon 4.0: Allied Force
-Lock On: Modern Air Combat
-Fighter Ace
-OrbiterW jeszcze większym urzeczywistnianiu lotów na symulatorze pomaga internet. Codziennie sieć VATSIM łączy miliony ludzi - wirtualnych kontrolerów ruchu lotniczego i wirtualnych pilotów, którzy stosując się do autentycznych światowych praw i przepisów lotniczych latają prawie jak w rzeczywistości. Ponoszą oni także odpowiedzialność za błędy i katastrofy. Oprócz tego istnieją wirtualne linie lotnicze przenoszące realne linie w świat wirtualny.

KONTAKT

jeśli masz jakieś pytania, lub inną sprawę do twórcy tej strony napisz!!.

webmaster
HAWK
mlasot77@o2.pl

 | 
SLIDESHOW

O SYMULATORACH
REKLAMY
Copyright 2009 by HAWK - Wszelkie prawa zastrzeżone